Loading...

Kafanızda Soru İşareti Kalmasın

Kullanıcılarımızın sıklıkla sorduğu soruları ve cevaplarını burada bulabilirsiniz

 • SIK SORULAN SORULAN

 • Size nasıl güvenebilirim ?

  Biz sizlere, Amazon'un bize sunduğu açık kaynaklı verileri kullanarak çeşitli analizler ve kendi geliştirdiğimiz teknikler ışığında ortaya çıkarttığımız tahmini sonuçları sizlere sunarız. Bu raporların amacı sadece sizi bilinçlendirmektir. Şunun garatisini verebiliriz ki, size sunacağımız rapor, bir başka kişi veya platform tarafından sunulabilecek bilgilerden çok daha bilimsel, mantıklı, kapsamlı ve isabetli sonuçlar doğurma potansiyeline sahiptir. Ancak bu raporlar doğrultusunda yatırım yapıp yapmamak tamamen sizin tasarrufunuzdadır. Biz size hiç bir zaman raporlarımız doğrultusunda yatırım yaptığınızda kar edeceğiniz garantisini sunamayız.

 • Size güvenerek ticarete girebilir miyim ?

  Biz size bir başka kaynaktan ya da bir başka yöntemle bulunabilecek veriler içerisinde en doğrusunu ve en geniş kapsamlısını sunmaya çalışıyoruz. Ancak bu hiç bir zaman yatırım tavsiyesi değildir. Siz kendi ticari bilgileriniz ve bizim teknik verilerimizi birleştirerek kendi özgün iradenizle kararlarınızı vermelisiniz.

 • Nasıl çalışıyorsunuz ?

  Grubumuz sizden gelen verileri bünyemizdeki yazılımcılar ve istatistikçiler tarafından güvenilir onlarca ayrı platformda teste tabi tutar ve ortaya çıkan sonucun defalarca sağlamasını yapar. Bu veriler ayrıca olası bir hataya karşı da gene kadromuzda bulunan her biri çok eski ve tecrübeli Amazon satıcıları tarafından da manuel olarak kontrollere sokulur. Sizlere en doğru sonucu sunabilmek için bu kadarla da yetinmeyip ayrıca 2 ticaret mentoru, 1 mali danışman ve 1 hukuk danışmanımız da raporlarımızın son kontrollerini ve onayını gerçekleştirmektedir. Ayrıca "Nasıl Çalışır" sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 • Nasıl bir rapor sunuyorsunuz ?

  Sizlere her sorgu için en az 3 sayfadan oluşan .pdf formatında bir rapor sunacağız.

 • Raporun içeriğinde neler var ?

  Bu sorunun cevabı sizin talep ettiğini konu doğrultusunda değişkenlik göstermekle birlikte raporumuzun, aklınızda hiç bir soru işareti bırakmayacak şekilde, en ince detayına kadar anlaşılır bir dille hazırlanmış olduğundan emin olabilirsiniz.

 • Şimdi aldığım rapor 1-2 ay sonra da güncelliğini korur mu ?

  Kesinlikle korumaz. Şu hiç bir zaman unutulmamalıdır ki Amazon saniyede binlerce işlem yapılan bir platformdur ve her türlü veri dakikalar içerisinde dahi değişebilmektedir. Bugün aldığınız bir rapor için geçerlilik ve verim alma süresini bizler en fazla 1 hafta olarak değerlendirmekteyiz.

 • Hangi platformlarda hizmet veriyorsunuz ?

  Şu anda sadece Amazon Platformlarında hizmet veriyoruz. Ancak çok yakında dünyanın en büyük diğer platformlarında da hizmet vermek için testlerimiz devam ediyor

 • Amazon'un hangi pazaryerlerinde hizmet veriyorsunuz ?

  Şu anda Amazon 19 ülkede hizmet vermekte ve biz bunun 12 tanesinde aynı kalitede hizmet verebiliyoruz. Bu ülkeler ABD, Kanada, Meksika, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Avustralya, Japonya, Singapur ve BAE'dir

 • Bir ürün için rapor aldım. Bu bilgileri benzer ürünler için de kullanabilir miyim ?

  Hayır kesinlikle kullanamazsınız. Size sunulan rapor hazırlanırken tamamen o ürünün spesifik özellikleri göz önünde bulundurularak çalışılmıştır. Üründeki çok küçük bir fark bile dinamikleri tamamen farklılaştırır. Bir ürün için hazırlanan rapor bir benzer ürün için tamamen yanlış sonuçlar doğurabilir. Bu çok dikkat edilmesi gereken bir konudur.

 • Bir keyword için rapor aldım. Bu bilgiler benzer kelimeler için de geçerli midir ?

  Hayır kesinlikle değildir. Amazon algoritmalarının en önemli yapı taşı arama sonuçları olduğundan dolayı her arama kelimesi birbirinden çok farklı özellikler gösterir ve dinamikleri tamamen farklıdır. Dolayısı ile iki kelime arasında sadece bir harf fark olsa dahi mutlaka yeni bir çalışma gerektirir ve görülecektir ki sonuçlar çok farklı olacaktır.

 • Bir kategori için rapor aldım. Bu bilgiler alt kategorileri için de geçerli midir ?

  Hayır kesinlikle değildir. Amazon algoritmaları gereği bir alt kategori, üst kategorisinden çok farklı özellikler gösterir ve dinamikleri tamamen farklıdır. Dolayısı ile sadece bir kademe alt kategori dahi olsa mutlaka yeni bir çalışma gerektirir.

 • Aldığım rapor tüm ülkelerde geçrli midir ?

  Hayır kesinlikle değildir. Amazon'un her platformu kendi içinde ayrı ayrı özelliklere sahiptir. İstatistikleri bir birinden tamamen farklıdır. O yüzden eğer bir kaç pazarda araştırma yapmak istiyorsanız mutlaka ayrı ayrı çalışma ve raporlandırma yapmamız gerekecektir.

 • Raporda anlamadığım şeyler var. Ne yapmalıyım ?

  Raporumuzun kolay, sade ve anlaşılır bir dille ve tüm detayları içerecek şekilde hazırlandığından eminiz ancak gene de kafanızı kurcalayan bir soru olduğunda Bir sorun mu var sayfasındaki formu doldurup bize ulaştırarak cevap arayabilirsiniz.

 • Hesap açılması, Suspend, Ürün listelenmesi gibi konularda hizmet veriyor musunuz ?

  Hayır. Ürün, Kategori ya da Arama Kelimesi araştırması ve ekspertiz raporu hazırlanması dışında başka bir hizmet vermiyoruz.